Projekt

Společnosti Dolce & Gabbana a Smeg se spojily pro speciální projekt: Ve speciální edici proměnily kultovní chladničku FAB28 ve skutečné umělecké dílo. Tento projekt spojuje kreativní sílu obou designových ikon, jejich hodnoty a lásku k řemeslným tradicím made in Italy. Oba domy jsou také hluboce zakořeněny v rodině a své italské domovině.

S těmito chladničkami FAB28 se hluboce pokloníte tradici a historii Itálie, regionálním zajímavostem a zvláštním emocím, které Itálii charakterizují. Výsledkem je ikonická chladnička s jedinčným stylem Dolce & Gabbana. Každý spotřebič byl navržen a ručně malován sicilskými umělci: Citróny, symbol trinacria, vozová kola, středověcí rytíři a bitevní scény: To vše jsou charakteristické prvky poetického loutkového divadla a malby na dvoukoláky Sicílie. Zároveň jsou důležitými prvky zvláštní estetiky Domenica Dolceho a Stefana Gabbany. Pro každý spotřebič bylo speciálně vyvinuto ústřední téma se zdobením klasickými květinovými motivy. Tak se zrodilo 100 jedinečných chladniček, inovativních a s pečlivou láskou k detailu. Každý z nich je jedinečný, kombinuje kvalitu a špičkovou technologii Smeg s kreativitou a mistrovským designem Dolce & Gabbana.

Umělci

Sicilští umělci přeměnili chladničky Smeg v jedinečné interpretace sicilského lidového umění; každý z nich je mistrem svého dekorativního řemesla a odborníkem na "poklady minulosti". S vášní, mimořádnou kreativitou a hlubokým spojením se svým ostrovem vytvořili jedinečné chladničky, z nichž každá je uměleckým dílem.

Alessandro Forte

Alessandro Forte malt Porträts, sakrale Szenen und Stillleben, von denen die meisten nach realen Vorbildern gemalt sind. Er hat an zahlreichen Ausstellungen in Italien und im Ausland teilgenommen. Seine Werke finden sich in Kirchen und öffentlichen Einrichtungen in der gesamten Region Catania. 

Flavia Pittalà

Flavia Pittalà wurde in Paternò geboren. Im Jahr 2015 schloss sie ihr Studium an der Accademia delle Belle Arti im Fach Malerei ab. Dieser Kunst widmet sie sich seither mit Leidenschaft. Ihre Gemälde, die sie bereits auf zahlreichen Ausstellungen der Region präsentierte, befassen sich in erster Linie mit religiösen Themen.

Michele Ducato

Seit seiner Kindheit interessiert sich Michele Ducato für die Karrenmalerei, eine Kunst, die seit drei Generationen in seiner Familie weitergegeben wird. Schon sein Großvater hatte ein Atelier für dieses traditionsreiche Kunst eröffnet. In Zusammenarbeit mit seinem Vater widmet sich Michele leidenschaftlich der Dekoration und der gewissenhaften Restaurierung sizilianischer Karren. Ihr gemeinsames Ziel ist es, diese Kunst einem immer größeren Publikum vorzustellen und sie besonders jungen Menschen zugänglich zu machen.

Kolekce

To nejlepší ze světa vysoké módy a designu se snoubí v jedinečných chladničkách s podmanivými dekory, které vyprávějí dávno zapomenuté italské příběhy.

Podrobné informace