GLOBÁLNÍ ZNAČKA

Barva, design a technologie. Společnost Smeg navrhuje inovativní domácí spotřebiče pro všechny oblasti použití již od roku 1948. Sídlo rodinné firmy se nachází ve městě Guastalla v severoitalském regionu Emilia Romagna. Odtud se rozprostírá výhled daleko přes velkou nížinu řeky Pád. Toto prostředí aromatických esencí je jádrem vášně společnosti Smeg pro velmi speciální domácí spotřebiče. V obklopení čtyřmi tisíci topoly se zde technologické inovace snoubí s požadavky na kvalitu ve vývoji a výrobě a výsledkem jsou čistě italské domácí spotřebiče.

Vize, intuice, mezinárodní přítomnost: Skupina Smeg se vyznačuje firemní  kulturou, která věnuje maximální pozornost kvalitě, technickým detailům, spotřebě zdrojů a energetické účinnosti. Na národní i mezinárodní úrovni je tato skupina považována za průkopníka excelence made in Italy.

NEJMODERNĚJŠÍ TECHNOLOGIE

Společnost Smeg vyrábí domácí spotřebiče ve čtyřech výrobních závodech v Itálii. Certifikovaná vývojová centra společnosti Smeg vyvíjejí spotřebiče s nejnovějšími technologiemi, šité na míru dnešním životním potřebám - a na základě dlouholetých zkušeností společnosti s designem. Smeg tak u svých spotřebičů garantuje základní vlastnosti, jako jsou široké možnosti použití, odolnost a bezpečnost, a kombinuje je s velmi individuální estetikou.

Nepřetržité a přísné kontroly v průběhu celého výrobního procesu svědčí o snaze o zaručenou absolutní spolehlivost. Smeg přitom klade velký důraz na snadné používání a udržitelné využívání energie.

Smeg Dolce Stil Novo Hob with artistic grids

DESIGN

Kreativita a styl jsou charakteristické rysy, díky nimž je Smeg typickým představitelem italského smyslu pro krásu. S nimi se společnosti Smeg znovu a znovu daří dávat každodenním předmětům vlastní identitu a živost - která se přenáší na obyvatele domu.

Tato velmi zvláštní identita není jen záležitostí vzhledu, ale i vyjádřením původu společnosti a její vášně samotné. Jedná se o nejhlubší touhu předvést vlastnosti italského designu, vynalézavé elegance, originality a kvality výrobků.

Styl je pro společnost Smeg pojem sám o sobě: Určuje, jak spotřebič komunikuje se svým prostředím a jak s ním komunikují lidé, kteří jej používají.

Láska k detailům a vynikající designová řešení oživují obytné prostory, protože ztělesňují charakter svých obyvatel. Domácí spotřebiče značky Smeg v tom hrají velmi ústřední roli, protože kuchyně je srdcem domu, kde se scházejí obyvatelé a hosté. Vytvářejí dokonalé prostředí pro obzvláště šťastné a vzácné okamžiky v životě.

Oddělení designu společnosti Smeg při hledání stylu úzce a intenzivně spolupracuje s architekty a designéry: Mezi nimi jsou například Guido Canali (prohlédněte si video s interview), Mario Bellini, studio Piano Design, Marc Newson, Giancarlo Candeago, Matteo Bazzicalupo a Raffaella Mangiarotti (deepdesign). Díky mixu technologie a stylu, promyšleného do posledního detailu, dokázala společnost z Guastally vytvořit spotřebiče, které se postupem času staly skutečnými stylovými ikonami.

Centrála

V centrále společnosti Smeg v San Girolamo, nedaleko Guastally, se architekt Guido Canali inspiroval charakteristickými rysy farem z nížiny Pádu. Prostory se zde horizontálně spojují a vytvářejí ostrůvek, na kterém se lidé pohybují mezi malými vodními toky své práce.

Udržitelnost

Ekologická udržitelnost je ve společnosti Smeg prioritou.

Podrobné informace
Ocenění

Domácí spotřebiče značky Smeg získaly v průběhu let řadu ocenění.

Podrobné informace